Виховна робота

Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас!

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав.

Різні святкові заходи проходять онлайн, щоб показати українцям, що вступ до Європейського Союзу – це дуже потрібний крок для нашої країни. Пункти європейської інформації, що створені за проектом ВГО Українська бібліотечна асоціація та функціонують в українських бібліотеках, вже четвертий рік поспіль готують спеціальні заходи та урочистості до Дня Європи.

Проте цього року через пандемію та карантинні обмеження бібліотеки не мають змоги організовувати публічні зустрічі для відзначення Дня Європи в Україні для своєї громади.

Деякі корисні посилання для онлайн-святкування Дня Європи-2020:

Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас.

28. 04.2020 року. Година спілкування "Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять..."
Україна наша неозора, квітуча, співуча, щедра. Україна , що дала світові багато талановитих поетів, співаків, футболістів…
Україна, що в світову історію людства вписала немало визначних відкриттів в різних галузях науки і техніки. Україна, в багато вічній історії якої є немало сторінок повитих смутком і жалобою.
Це – і роки монголо-татарського іга, і роки голодомору, і роки Великої Вітчизняної війни.
Але, ще одна трагічна сторінка в історії України записана чорною барвою в мирні роки. 26 квітня 1986 року став для України трагічним днем. Настільки великою стала ця трагедія, що Міжнародною Організацією Об’єднаних Націй ця трагедія визнана найбільшою за наслідками в другій половині ХХ-го століття. Трагедія , наслідки якої відчула не лише Україна, а й багато держав Європи і , навіть, світу. Ця трагедія – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Згадуючи трагічні для України дні кінця квітня 1986 року, давайте пригадаємо відомі нам факти про розвиток подій на Чорнобильській атомній електростанції.


21. 04.2020 року Виховна година «День пожежної охорони»
У 2013 році в Україні було офіційно встановлено професійне свято, яке відзначаєься щороку 17 квітня — День пожежної охорони.
Це свято встановлене з огляду на вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж та на підтримку ініціативи громадських об’єднань і Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
День пожежної охорони відзначають навесні, коли пожежники особливо завантажені роботою: палії підпалюють суху траву та просіки, тому пожежники працюють практично без вихідних.
За статистичними даними, у 2019 році в населених  пунктах  України та на об’єктах  господарювання зафіксовано близько 96 тис. пожеж. Під час ліквідації пожеж було врятовано 1 тис 914 людей.
Підтримуємо тих, хто гасить вогнища пожеж, зберігаючи огонь в своїх серцях! Бережіть себе, нехай у вас будуть лише навчальні виклики!

14. 04.2020 року Виховна година «Порядковий номер на тілі (Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів — пам'ятна дата, що відзначається громадськими організаціями та окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу 11 квітня на честь події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в'язні концтабору у Бухенвальді почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
В березні 1945 року німецьке командування й основна частина охорони втекли з табору перед загрозою бути схопленими американськими військами. Тоді, безпосередньо перед прибуттям американців, на території Бухенвальду (найбільшого концентраційного табору) спалахує збройне повстання, організоване силами самих ув'язнених. Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті, над табором було піднято червоний прапор11 квітня — день входження американців на територію Бухенвальду — і був прийнятий як дата, коли відзначається «Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів». Після переходу табору під юрисдикцію СРСР табір було долучено до системи концентраційних таборів НКВС, а 1948 повністю інтегровано в систему ГУЛАГ.
07.04.2020 року Виховна година «Ми завжди залишаємось дітьми» (До Міжнародного дня дитячої книги)
На початку квітня діти і дорослі святкують день народження дитячої книги. З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.
Книга! Вона поруч від самого народження. Перші казки, оповідання та вірші читають нам мама і тато, братик і сестричка. Книга розповідає про казкових богатирів, про шкільне життя, про далекі екзотичні країни. З книгою кожен із нас може мандрувати в минуле і в майбутнє. Про все на світі розповідає книга.
Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Г. К. Андерсен - автор всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день народження Г.К.Андерсена, 2 квітня, у всьому світі відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.
31.03.2020 року Виховна година «Театральна Сумщина (до міжнародного дня театру)»
Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна — обласний драматичний театр у місті Сумах, головна та найбільша театральна та концертна зала області.
Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна міститься у спеціально зведеній функціональній будівлі (1980, арх. С. П. Сліпець) і розташований у центрі міста за адресою: пл. Театральна, 1, м. Суми, Україна.
Після нещодавнього ремонту та повної реконструкції глядацької зали, театр розрахований на 822 глядацьких місця. Головна прикраса фоє — порцелянове панно «Птахи щастя», виконане художниками Сумського порцелянового заводу, котрий існує в Сумах з 1965 року.
Директор театру — заслужений діяч мистецтв України Микола Михайлович Юдін, художній керівник — Антон Сергійович Меженін.
Сумський театр драми та музичної комедії заснований у Лубнах 1933 року на базі Харківського пересувного робітничо-колгоспного театру.
В 1939 році, разом зі створенням Сумської області театр було переведено до Сум. Він розпочав роботу в приміщенні колишнього театру Д. М. Корепанова. Тоді ж на пропозицію тодішнього головного режисера Доміана Івановича Козачківського театру присвоєне ім'я великого російського актора Михайла Семеновича Щепкіна. Відтак, театр дістав назву Сумський український музично-драматичний театр ім. М. С. Щепкіна.
В роки Другої світової війни театр виступав у містах Чкаловської (тепер Оренбурзької) області Бугуруслані, Бузулуку та інших.
1944 року творчий колектив повернувся до Сум.
У 1980 році «щепкінці» отримали нове сучасне приміщення, й відтоді театр називався — Сумський обласний театр драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна.
1989 року на Театральній площі перед будівлею закладу було встановлено пам'ятник Михайлові Щепкіну (ск. Анатолій Смілий, м. Бєлгород), Російська федерація.
Тепер (2011 р.) у театральному колективі задіяні близько 240 осіб, серед яких Народні артисти України: М. Ластовецький та Є. Пінчук-Серебряковазаслужені артисти УкраїниОлена ЗарицькаТамара Корінна, С. Корінний, Володимир БерелетНаталія Дехта, С. Федосенко.
У 2012-му році Міністерством культури України за досягнення високих показників діяльності закладу та з нагоди 80-річчя з часу утворення, театр проголошено Сумським обласним академічним театром драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна. У цьому ж році, обласною владою та за підтримки приватних інвесторів розпочато капітальний ремонт і завершено його перший етап. У ході робіт оновлено фасад, глядацьку залу, встановлено нове звукове обладнання та освітлення, відремонтовано вхідний блок та опалення, замінено вікна та ін.
На початку 2014-го року Міністерством культури України за значний вклад у розвиток театрального мистецтва в області та високі професійні досягнення артистці-вокалістці театру Наталії Неряновій було присвоєно почесне звання «Заслужена артистка України». Також приємним сюрпризом для сумчан та гостей міста було відновлення вечорів балету "… І млію в танці, як в обіймах ніжних… " та концертів симфонічного оркестру у фоє театру.
У 2016-му році Обласною владою ініційовано другий етап капітального ремонту театру, а саме його адміністративної частини. У ході підготовчих робіт оголошено заміну фасадної плитки, утеплення стін та вхідної групи, заміна вікон. Крім того, завершується монтаж обладнання та відкриття Малої сцени, а це створення нового для театру напрямку творчої роботи та приємний сюрприз для відвідувачів театру.
Сумський академічний театр ім. Щепкіна на карантині продовжує радувати шанувальників Мельпомени можливістю побачити улюблені постановки. На сторінці у фейсбуці всім бажаючим пропонують онлайн-перегляди вистав:
24.03.02020 року Виховна бесіда «Міжнародний день щастя» (20 березня)
Міжнародний день щастя (International Day of Happiness) відзначають щорічно 20 березня по всьому світу.
Свято було проголошено резолюцією ООН в 2012 році з метою визнати важливість щастя в житті кожної людини і підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.
Також, на думку засновників Дня, сьогоднішнє свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства. ООН пропонує відзначати Міжнародний день щастя шляхом проведення просвітницьких та тематичних заходів.
Також для відображення добробуту людей і стану навколишнього середовища в різних країнах світу, в липні 2006 року був введений Міжнародний індекс щастя (Happy Planet Index).
17.03.2020 року Виховна година «День українського добровольця»
День українського добровольця — свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. Кульчицького.

Немає коментарів:

Дописати коментар